І зашумлять молоді ліси над чарівним Придесенням

Сіверянський край віддавна славиться своїми сосновими борами, зеленими дібровами, білокорими березовими гаями. Щедрі і  за будь-якої пори року прекрасні лісові масиви стали своєрідним заповітом нинішнім і майбутнім господарям чернігівської землі: дбайливо оберігати і невтомно примножувати зелену скарбницю Придесення.

У площині практичної роботи цей заповіт реалізовується масштабною лісокультурною діяльністю всіх лісогосподарських підприємств  із залученням до відтворення лісів представників громадськості, депутатів місцевих рад, членів Товариства лісівників України, юних лісівників з учнівських лісництв і їхніх турботливих наставників.

Вже тринадцятий рік поспіль на лісових теренах Сіверянського краю відбувається акція «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка стартує 21 березня в Міжнародний день лісу.

За ініціативи Державного агентства лісових ресурсів України та Товариства лісівників України.

Звичайно ж, найактивнішими учасниками Акції завжди були і є державні лісогосподарські підприємства, але до спільної роботи з відтворення лісів неодмінно долучаються обласне управління освіти з розвинутою в нашій області мережею учнівських лісництв, а також ветеранські організації, учасники АТО, громади міст, сіл і селищ – одним словом, благородна Акція стала справді  всенародною справою.

Відрадно, що цього року виробнича й громадська значимість Акції зросла ще помітніше, про що свідчить інформація, отримана з лісгоспів області станом на 24 квітня цього року.

Так, вже створено лісових насаджень на площі майже півсотні гектарів, проведено 24 пізнавально-ознайомчих заходів і 38 заходів з благоустрою територій, в яких взяло участь більше півтисячі юнаків і дівчат, членів учнівських лісництв, а також майже 4 десятки представників громадських організацій.

Більш конкретну інформацію, що надали безпосередньо лісогосподарські підприємства, оприлюднюємо нижче.

Так, у ДП «Борзнянське лісове господарство» в Акції, яка відбулася  18 квітня у Борзнянському лісництві, взяли участь представники Височанської об’єднаної територіальної  громади, представники ЗМІ, адміністрація лісгоспу, учні  Височанської ЗОШ.

У ДП «Городнянське лісове господарство»  Акція відбувалася 18-19 квітня  в Тупичівському лісництві. У ній взяли участь представники об’єднаної територіальної  громади, журналісти, адміністрація лісгоспу,  члени Тупичівського учнівського лісництва.

Лісівники ДП «Добрянське лісове господарство»  організували Акцію зі створення лісових насаджень 19 квітня в Ріпкинському лісництві, до якої долучилися представники адміністрації району, райради, ЗМІ, адміністрація лісгоспу, учасники АТО, учні Ріпкинської ЗОШ.

У ДП «Корюківське лісове господарство»: Акція відбулася 20 квітня у Тихоновицькому лісництві, під час якої провели озеленення території обеліску «Загиблим у 2-й  світовій війні» у селі Тихоновичі за участі учнів та вчителів Тихоновицької ЗОШ, голови сільської ради, кореспондента місцевої газети, представників лісництва.

20 квітня у Новоборовицькому лісництві учасники Акції озеленили дитячий майданчик біля Новоборовицької ЗОШ. У впорядкуванні території села взяли участь голова сільської ради, директор школи, учні Новоборовицького учнівського лісництва, кореспондент газети, представники лісництва.

У ці ж дні в Корюківському лісництві під час Акції провели  озеленення території місцевої гімназії, до якого долучилися дирекція школи, кореспондент газети, представники лісництва. Відбулися й інші заходи з озеленення пам’ятних місць на території  лісгоспу.

Працівники Вертіївського лісництва ДП «Ніжинське лісове господарство» разом з депутатами Вертіївської об’єднаної територіальної  громади,  адміністрацією лісгоспу провели Акцію 19-20 квітня.

У ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство» Акція відбулася 19 квітня в Узруївському лісництві. У ній взяли участь представники Новгород-Сіверської районної ради, райдержадміністрації,  об’єднаної територіальної  громади, працівники телебачення, радіо, газети,  адміністрації лісгоспу, а також учні  Чайкинської загальноосвітньої школи.

 На Акцію 20 квітня в Остерському лісництві ДП «Остерське лісове господарство»  дружно вийшли  школярі з  учнівського лісництва Остерської гімназії, представники лісгоспу, працівники  лісництва.

Добре попрацювали учні Морівського учнівського лісництва на масивах Морівського лісництва разом з представниками лісгоспу та працівниками  лісництва 19 квітня. У цей же день було створено алею героїв АТО  на території Остерської гімназії за участі представників лісгоспу, гімназистів з учнівського лісництва Остерської гімназії.

У ДП «Остерський військовий лісгосп» Акція відбулася 19 квітня в Деснянському лісництві, в якій взяли участь учні Деснянської гімназії, представники лісництва, лісгоспу.

А в ДП «Прилуцьке лісове господарство» Акцію розпочали 18 квітня в Кам’янському лісництві представники Прилуцької райдержадміністрації, райради, Кам’янського  учнівського лісництва, адміністрації лісгоспу.

У Машівському лісництві ДП «Семенівське лісове господарство» Акцію провели  20 квітня. У ній взяли участь представники ОТГ, випускники Семенівської ЗОШ, адміністрації лісгоспу.

А ось у Холминському лісництві ДП «Холминське лісове господарство» Акція тривала і  19, і 20 квітня.  Активну участь у ній взяли члени Холминського  учнівського  лісництва, учні Холминської ЗОШ, представники ЗМІ, представники лісгоспу.

У Сосницькому лісництві Акцію провели 19 квітня за участі учнів Сосницької  загальноосвітньої школи і  працівників Сосницького лісництва.

До Красилівського лісництва ДП  «Чернігівське лісове господарство» на Акцію 18 квітня завітали студенти факультету природокористування, життєдіяльності і туризму Чернігівського технологічного університету. Старанно потрудилися на лісових гонах, дбаючи про красу рідного краю, примноження зеленого скарбу Придесення.

Начальник Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Демченко, керівництво і спеціалісти управління висловлюють сердечну подяку всім, хто взяв участь у Всеукраїнській Акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» і тим самим долучився до важливої справи примноження лісових ресурсів Чернігівщини, всієї України.

 Володимир Перевязко, головний спеціаліст відділу лісового господарства Чернігівського ОУЛМГ

Lisy

Погода у Чернігові
Май 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
© 2018 Чернігівське обласне управління лісового та мисливського господарства  Войти