Корюківський лісгосп

15 серпня 2017 року начальник Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Демченко представив колективу ДП «Корюківське лісове господарство» нового керівника. Ним став Володимир Никончук, який до цього працював на посаді головного інженера державного спеціалізованого держпідприємства «Північна Пуща». Володимира Івановича добре знають на Чернігівщині. Тривалий час він працював на керівних посадах в лісовій галузі краю.

Разом із головним лісівником Чернігівщини нового керівника Корюківського лісового господарства представили голова Корюківської райдержадміністрації Олексій Мірошниченко, міський голова Корюківки Ратан Ахмедов.

Олександр Демченко привітав нового директора з призначенням і побажав колективу, щоб здобутки підприємства з цим призначенням примножувались.

«Маю надію, що з приходом нового керівника підприємство запрацює з ще більшими потугами, — зазначив Олександр Григорович. – Володимир Никончук є професіоналом своєї справи».

Володимир Іванович Никончук є корінним поліщуком, уродженцем села Листвин Овруцького району Житомирщини. Має вищу спеціалізовану освіту – у 1982 році закінчив Українську ордена Трудового Червоного Прапора сільськогосподарську академію за спеціальністю «Лісове господарство» та здобув кваліфікацію інженера лісового господарства. Володимир Іванович працював на керівних посадах в галузі лісового господарства. З 2015 року і до свого призначення він працював на посаді головного інженера ДСП «Північна Пуща». Згідно з наказом Державного агенства лісових ресурсів України №274-к від 10.08.2017 року призначений на посаду директора державного підприємства «Корюківське лісове господарство».

Голова Корюківської райдержадміністрації Олексій Мірошниченко висловив надію на те, що лісова галузь і надалі надаватиме значної уваги соціальній складовій.

«Корюківщина – це лісовий край, який має найбільшу лісистість в області, — зазначив Олексій Володимирович. – Корюківське лісове господарство є соціально відповідальним і бюджетоутворюючим підприємством».

Присутні на представленні поважні гості побажали новопризначеному директору наснаги в роботі, процвітання підприємству, злагоди, взаєморозуміння і взаємоповаги.

У свою чергу Володимир Никончук подякував за виявлену до нього довіру і зауважив: «У мене є певні бачення з розвитку підприємства і я маю за мету розкрити його потенціал».

Після представлення на підприємстві провели виробничу нараду.

 

 

PICT9448

Шумлять партизанські сосни

«Для мене корюківські ліси — це моє життя, мої друзі, моя домівка, — стверджує директор держлісгоспу Петро Погребняк, який  уже 15 років очолює підприємство . — Їх  багатство, краса,  мужність та щедрість  від людей, які  бережуть зелені насадження, доглядають і вирощують…»

Петро Петрович любов до лісу  успадкував від  свого батька, Петра Сергійовича, який працював лісничим Корюківського лісництва.

Сьогодні молоде покоління родини — Богдан Погребняк, помічник лісничого Чернігівського лісництва, — продовжує сімейну традицію.

У Корюківському держлісгоспі  вміло опираються на безцінний досвід лісівників-ветеранів, що доклали немало старань і душевних сил для розвитку і зміцнення підприємства. З пошаною називаються імена представників лісових династій. Свого часу Микола Олександрович Мірошник наполегливо і послідовно створював у лісгоспі  насіннєву базу  і зробив її зразковою. Його син, Олександр Миколайович, колишній головний лісничий, гідно виконував батьківські заповіти.

Не злічити поліських стежок, якими пройшла провідний інженер лісового господарства Людмила Іванівна Ступаченко, заслужений лісівник України.

Понад тридцять років віддав знайомим з дитинства лісам  Анатолій Іванович Данильченко, який працював лісничим Єлінського лісництва. Батьковим шляхом пішли  і його сини — Олександр та Дмитро.

…Ростуть на радість людям корюківські ліси. Більше половини лісового фонду  підприємства (його площа становить 39,9 тис. га) — це  рукотворні  масиви, що піднялися на вирубках і непридатних для сільськогосподарського виробництва землях. Щороку на місці зрубаних стиглих лісів висаджується близько 250 гектарів нових культур.

Нині до Корюківського держлісгоспу, який  було створено  у 1936 році, входять 7 лісництв: Ново-Боровицьке, Брецьке, Єлінське, Корюківське, Щорське, Тихоновицьке та Андрониківське. І розташовані вони на території  Корюківського, Щорського, Городнянського, Сосницького та Менського районів — у басейнах річок Десни та Снову. Корюківський район ще називають  «найзеленішим» на Чернігівщині. Він має найвищий відсоток лісистості — 38%. Місцеві лісівники не тільки рубають ліс, а й завжди намагаються  «перекрити» взяте у природи.

Отож господарська діяльність корюківських лісівників спрямована на послідовне, планомірне й розширене використання та відновлення лісових ресурсів і підвищення якісного складу продуктивності лісів.

Перше лісовпорядкування лісового фонду в цьому регіоні  було проведено  у 1911 році. Повторно ліси  Корюківщини лісовпорядковувалися  напередодні Великої Вітчизняної війни у 1939-ому.

Наступні лісовпорядкувальні роботи проходили у 1961-ому, 1971-ому, 1982-ому та 1992-ому роках.

Слід відмітити, що для підвищення ефективності всіх процесів вирощування нових лісів у держлісгоспі ( з 1993 року) ведеться поточне лісовпорядкування за допомогою комп’ютерної техніки. На підприємстві самі розробили комп’ютерну програму для матеріально-фінансового аналізу, завдяки чому значно скоротився час на обробку матеріалів по відведенню лісосік і формуванню процесів лісозаготівлі.

Сприяє  життєдіяльності лісгоспу і мережа транспортних шляхів. Основні магістралі, які використовуються лісівниками, — залізниця Бахмач-Гомель і автомобільні дороги Чернігів-Щорс-Корюківка та Чернігів-Мена-Корюківка.

Корюківський держлісгосп — один із кращих в галузі за обсягом реалізації продукції.

Найбільше  заготовленої  лісівниками деревини (близько 79 тис.м3 на рік) продається на внутрішньому ринку. Значним попитом у споживачів користується пиловник та круглі лісоматеріали.

Постійно у лісгоспі дбають і про власний  садивний матеріал. Сіянці вирощуються у відкритому грунті , на спеціально підготовленій площі. Тоді рослинки  добре приживаються.

А теплиці в Ново-Боровицькому лісництві — найкращі в області. Вони не лише своє підприємство забезпечують саджанцями, а й з багатьма держлісгоспами Чернігівщини діляться.

Крім задоволення потреб народного господарства у деревині й продукції побічних  користувань,  ліси  Корюківщини   мають природоохоронне і рекреаційне значення.

На підприємстві виділено також  3 523 гектари природно-заповідного фонду з особливим режимом лісокористування. Насадження тут утримуються у бездоганному стані, що є важливою передумовою створення унікального екофонду рослинного і тваринного світу Полісся.

А Єлінські ліси й зараз називають партизанськими. У 1941 році в молодих сосняках поблизу старовинного села Єліне було організовано табір обласного загону народних месників під командуванням Олексія Федоровича Федорова, згодом  двічі Героя Радянського Союзу. Так «народився» легендарний «Лісоград», партизанська «республіка» на окупованій ворогом  Чернігівщині.

До 70-річчя партизанського руху на Україні на місці дислокації колишнього партизанського об’єднання створено музейно-меморіальний комплекс. У його реконструкції активну участь взяли  й чернігівські лісівники. І найзначніший, найвагоміший внесок — корюківчан.

IMG_9069

PICT9495

IMG_3824 IMG_8467 PICT9476 PICT9331

Scan-140815-0015 PICT0254 PICT0894

IMG_6271

PICT9388

PICT9371

IMG_7215

PICT9358

Lisy

Погода у Чернігові
Июнь 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
© 2018 Чернігівське обласне управління лісового та мисливського господарства  Войти