Лісовим мешканцям – ситу зимівлю

Зима в лісі – найбільш несприятлива пора року для його постійних мешканців – диких тварин і птахів.

Глибокі сніги, ожеледиця, міцні морози позбавляють, бува, диких тварин і птахів будь-якої можливості самостійно знайти для себе поживу. І тому вкрай важливо, щоб мисливські господарства лісгоспів завчасно потурбувалися про ситу зимівлю лісової фауни.

 Саме так і піклуються про неї в мисливському господарстві ДП «Семенівський лісгосп». До того ж, про лісову звірину і птаство тут дбають задовго до настання зимової негоди – ще з осені. Лісові охоронці, єгері мисливського господарства традиційно вирощують для лісових мешканців такі кормові культури як овес з пелюшкою – найбільш енерговмісну поживу для дичини в холодну пору. І засівають в лісових масивах такими кормовими культурами десятки гектарів.

А ще лісники закуповують в сільгосппідприємств кукурудзу та зернову суміш для диких тварин, заготовляють для них сіно і віники з пагонів деревно-чагарникових порід – верби, осики, крушини, кропиви. Вже з середини листопада лісова охорона лісгоспу у своєму мисливському господарстві щотижнево проводить викладку кормів для диких тварин на двох відгодівельних майданчиках та в 38 годівницях, відремонтованих і належно обладнаних ще з осені.

До цих своєрідних та щедрих  лісових їдалень і на світанку, і вдень торують стежки і по глибокому снігу, і по ожеледиці дикі кози, кабани, лосі, косулі, прудконогі зайці, інші лісові мешканці, які саме завдяки піклуванню людей не тільки перезимують без втрат, а ще й дадуть здоровий приплід навесні.  І від того семенівський ліс стане ще багатшим як для лісогосподарювання, так і для примноження його фауни.

Ось тому підгодівля диких тварин взимку – першочергове завдання всіх мисливських господарств лісгоспів області.

Михайло Волк, ДП «Семенівське лісове господарство»

Lisy

Погода у Чернігові
Апрель 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
© 2018 Чернігівське обласне управління лісового та мисливського господарства  Войти