Щоб запобігти лихові — розповсюдженню африканської чуми свиней

За ініціативи Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства 28 липня відбулася термінова нарада районних мисливствознавців та користувачів мисливських угідь області.

Йшлося про тривожну й актуальну ситуацію, викликану випадками виникнення африканської чуми свиней у деяких мисливських господарствах Бобровицького, Борзнянського та Куликівського районів.

Відкриваючи нараду, начальник Чернігівського ОУЛМГ Олександр Демченко відзначив те, що ситуація з африканською чумою свиней в області перебуває на контролі Кабінету Міністрів України, а також голови Чернігівської облдержадміністрації Валерія Куліча.

Він доповів про заходи, спрямовані на запобігання розповсюдженню епідемії, які необхідно невідкладно здійснити обласному управлінню разом з мисливцями регіону, щоб не допустити міграції диких свиней на території Чернігівщини та інших суміжних з нею областей. Ця серйозна проблема потребує мобілізації значних зусиль як лісівників, так і мисливців та користувачів мисливськими угіддями. Крім того, Олександр Григорович наголосив, що полювання на пернату дичину, яке розпочнеться на початку наступного місяця ніхто не відмінить, а тому загроза поширення небезпечної інфекції  посилиться. Отож, зважаючи на цю обставину, слід усім грунтовно підготуватися, щоб запобігти лихові.

Виконуючий обов’язки начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Сергій Чаплієв відзначив, що у випадках виявлення хворих або загиблих тварин необхідно негайно повідомляти державну службу ветеринарної медицини. Адже керівників мисливських угідь постійно попереджували про те, що рішення Державної протиепізоотичної комісії при Чернігівській облдержадміністрації, прийняті у межах її повноважень, – обов’язкові для виконання органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями і громадянами.

 Начальник відділу мисливського господарства облуправління Микола Пиріг проінформував учасників наради про те, як виконувалося рішення ДНПК у 2014-2016 роках. З цією метою для його реалізації проведено депопуляцію диких свиней у кількості 1624 голови разом із виявленими загиблими тваринами.

Виступали на нараді і користувачі мисливських угідь. У їхніх виступах йшлося здебільшого про те, що ветеринарна медицина не повинна перекладати на «інші плечі» свої функції з виявлення випадків виникнення епідемії чуми у мисливських угіддях. Говорили й про створення фонду для збору коштів на боротьбу з епідемією.

Мисливці відзначали, що зменшити депопуляцію диких свиней надзвичайно важко, бо виявити їх у всіх лісах і болотах неможливо. Треба слідкувати ще й за тим, щоб ці тварини не розбіглися на території інших областей України.

А щодо завдання з депопуляції поголів’я дикого кабана, то у районах існують деякі (не залежні) від користувачів мисливських угідь фактори, які негативно впливають на виконання цього завдання. Основний же фактор той, що протягом тривалого періоду в лісових масивах перебувають люди, котрі збирають гриби, ягоди, просто відпочивають. Наявність великої кількості людей у лісах спричиняє ще активніше пересування тварин. Відтак відбулася міграція диких свиней з лісів у поля, засіяні кукурудзою. А площі їх значні. Тож ситуація не дозволяє розслаблятися, оскільки і в нашій, і в сусідніх областях, а також у прикордонні з  Білорусією продовжують виявляти випадки захворювання свиней на африканську чуму. Через водойми і суходолом проникають вони на українські поля, де кукурудза, бува,  стоїть до весни.

На нараді також виступили та внесли пропозиції щодо посилення боротьби з епідемією начальник обласної екологічної інспекції Леонід Бурковський та головний спеціаліст відділу природно-заповідного фонду, біоресурсів та екомережі департаменту екології та природних ресурсів  облдержадміністрації Микола Атрощенко.

На терміновому зібранні розглядалися й питання щодо ведення мисливського господарства, організації та проведення полювання, дотримання правил техніки безпеки під час полювання на пернату дичину, хутрових та диких парнокопитних тварин у сезоні 2017/2018  років на території нашої області.

Про організацію боротьби з браконьєрством та складання протоколів на порушників правил полювання.

Підвів підсумки наради начальник відділу мисливського господарства Чернігівського ОУЛМГ Микола Пиріг.

 

Володимир Бабич, головний спеціаліст відділу мисливського господарства Чернігівського ОУЛМГ

 

Lisy

Погода у Чернігові
Март 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
© 2018 Чернігівське обласне управління лісового та мисливського господарства  Войти