Добрянський лісгосп

IMG_7455

Вишитий український прапор на кордоні

У новому магазині «Лісовичок»  пахне травами і медом. Добрянський  держлісгосп побудував  цей торгівельний павільйон на кордоні з Республікою Білорусь. На ньому майорить на вітрі вишитий місцевими майстринями український прапор.

Лісівники держав-сусідів дружать здавна, приїздять у гості один до одного, обмінюються досвідом, влаштовують Міжнародні спартакіади «Слов’янське братерство». Навіть на відкритті «Лісовичка» побувала делегація білоруських колег, яка на той час відвідувала  Сіверський край.

…Як розповідають архівні документи, Добрянське лісництво утворилося на базі семи  казенних лісових дач (7 379 десятин). «Все эти дачи в 1840 году силами казенных крестьян, проживающих в с. Вербовка, Горностаевка, Актильня, Строевка, были окопаны сплошным рвом глубиною и шириною полсажни. Контора Добрянского лесничества находилась на кордоне в с. Актильня…»

Варто нагадати ще одну історичну обставину:  наприкінці ХІХ ст. добрянські ліси ( як і усієї Чернігівської губернії) входили до складу Могильовського лісного управління Міністерства землеробства і державного майна.  Отож місток дружби між українськими й білоруськими лісівниками зводився гуртом ще в той віддалений  час.

Сьогодні ліси Добрянського держлісгоспу, мов туге зелене перевесло, «підперізують»  нашу область з північного заходу і змикаються з лісовими масивами Білорусі.

Державний лісовий фонд підприємства становить 41,4 тис. га. За породами лісоутворюючих культур  тут домінує сосна, значні площі займають береза та дуб, також ростуть ялина, осика й вільха.

У структурі  держлісгоспу сім лісництв ( Добрянське, Ріпкинське, Чудівське, Комарівське, Ново-Яриловицьке, Олешнянське), два потужні нижні склади та транспортний цех. Нині  це економічно міцне лісове господарство. Фундатори колективу заклали добрі традиції в роки  становлення і подальшого розвитку  підприємства. Вагомими здобутками наповнені  роки, коли колектив очолювали вмілі організатори лісогосподарського виробництва  Василь Федорович Новодід та Федір Панасович Савченко. Останні двадцять років держлісгоспом керує заслужений працівник лісового господарства України, депутат Чернігівської обласної ради, лісівник за покликом серця  Іван Олексійович Горохівський, який опирається на багатий досвід своїх попередників. У щоденних турботах про людей і лісові ресурси  він знаходить надійну підтримку  у  команди спеціалістів.

Як і годиться, головні зусилля добряці докладають на стратегічному напрямку — вирощуванні нового лісу. Щорічно молодий ліс висаджується на площі 160-200 гектарів.

Значна увага приділяється  будівництву лісових доріг ( це все робиться власними силами.)  Восени 2013 року у Добрянському лісництві  було введено в експлуатацію лісову автомобільну дорогу (її протяжність 11, 25 км). Цей шлях з’єднує лісові села Ловинь, Актильню, Олександрівку та Олешню з Добрянкою. Місцевим жителям і туристам зручно добиратися до населених пунктів хорошою дорогою серед розкішного лісу.

Інша її важлива функція: вивезення лісопродукції прямо до нижнього складу господарства.

Слід відмітити, що Добрянський держлісгосп став піонером серед лісогосподарських підприємств Чернігівщини у розвитку екологічного туризму. Разом з науковцями  Інституту лісу Національної академії наук Білорусі  (саме так допомагають справжні друзі!) добрянці розробили триденний екологічний тур «Подорож українським Поліссям». Мандрівка включає цікаві туристичні маршрути: «Добрянка історична», «Пам’ятки Добрянщини» та «Ріпкинськими просторами».

Нині візитівкою добрянських лісів вважаються рукотворні Голубі озера, що поблизу старовинної «гончарної» Олешні. Штучно створені водойми, оточені стрункими соснами, будь-якої пори року приваблюють туристів. Їх цілком справедливо ще називають «поліським Кримом». У березовому гаю, на мальовничому березі, лісівники звели й облаштували  6 будиночків для сімейного відпочинку. До послуг гостей — виїзна торгівля, відведене й місце для автостоянки. Лісівники подбали, щоб ця територія, яка займає 2-гектарну площу, охоронялася.

На підприємстві переважають угіддя середньої позитивної якості для провідних видів мисливської фауни. І зручний готельний комплекс завжди чекає мисливців у період полювання…

У Добрянці  всі шляхи-дороги  ведуть до місцевого стадіону.  Тут проходять  всі культурно-спортивні заходи і відбуваються всі найпомітніші події селища.

У 2013 році під час проведення Міжнародної спартакіади «Слов’янське братерство» на  зеленому полі  змагалися  команди гомельських і чернігівських лісівників.

У будівництві стадіону неабияка заслуга Добрянського лісогосподарського підприємства,  яке завжди дієво підтримує  юних спортсменів з місцевого футбольного клубу «Полісся».

У держлісгоспі турбуються про молоду лісівничу зміну. Добрянське учнівське лісництво, яким керують інженер з лісовідновлення Олена Кравченко і вчителька місцевої школи Галина Шевченко, — одне з найкращих в області, учасник і призер Всеукраїнських зльотів.

PA029078

IMG_1028

IMG_6358 IMG_7882 IMG_6838 IMG_3852

IMG_6742 IMG_6699 _MG_8598

PA029097 IMG_8436

IMG_0002

IMG_3697

IMG_5768

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства