Остерський лісгосп

 

 

Восьмого серпня 2017 року начальник Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Демченко представив колективу державного підприємства «Остерське лісове господарство» нового директора. Ним став молодий і професійний керівник Григорій Шульга.

Григорій Шульга родом із села Дубрівка Баранівського району, що на Житомирщині. 9 червня Григорію Миколайовичу виповнилося 32 роки. Попри молодий вік, він встиг плідно попрацювати у системі лісового господарства. До призначення на відповідальну посаду керівника лісгоспу Григорій Шульга працював лісничим Козелецького лісництва.

Представляючи його перед трудовим колективом, начальник Чернігівського ОУЛМГ Олександр Демченко високо оцінив здобутки Григорія Шульги на попередній роботі, зауваживши, що саме освічена молодь є рушієм змін у лісовій галузі.

Григорій Шульга має за плечима вищу освіту інженера-еколога лісового господарства. Спеціальність він здобув у Житомирському національному агроекологічному університеті.

Присутній на офіційному представленні голова Козелецької РДА Володимир Швед подякував колишньому директору Юрію Кравчуку за плідну роботу та багаторічну співпрацю. Всі шість років спільної роботи були результативними для району та лісівників.

Багаторічний керівник підприємства, заслужений працівник лісового господарства України, який три десятиліття очолював Остерське лісове господарство, Іван Прокопович Данилець побажав новому керівникові зваженості у кадровій політиці, адже головне – зберегти трудовий колектив професіоналів.

У свою чергу начальник Чернігівського ОУЛМГ Олександр Демченко сказав: «Остерські лісівники ніколи не пасли задніх. Традиції колективу ДП «Остерське лісове господарство» мають бути збережені та примножені».

Головний лісівник краю акцентував увагу молодого керівника на необхідності поглиблення взаємодії з громадськістю, адже лісівники Чернігівщини взяли впевнений курс на відкритість у своїй діяльності.

 

PICT0636

Живуть традиції остерських  лісівників-раціоналізаторів

У 1847 році газета «Черниговские губернские ведомости» опублікувала дослідження М. Шульгіна «Статистическое описание казенных лесов Черниговской губернии», в якому, зокрема, була й така цікава інформація: «В Княжицкой даче Остерского уезда одно дерево представляет самый редкий размер в здешней губернии, возраст его 180 лет, длина 105 футов, окружность — 130 дюймов».  (На той час Княжицькі лісові дачі входили до Броварської волості Остерського повіту).

Нині в зелених масивах Остерського лісогосподарського підприємства трапляються й більш габаритні дерева (Між іншим, один фут в сучасному вимірі дорівнює майже третині метра).

Площа лісового фонду підприємства  — 30,1 тис. гектарів. Серед основних лісоутворюючих порід: сосна, ялина, дуб високостовбурний та дуб низькостовбурний, граб, ясен, клен, береза.

На  території лісгоспу  шість лісництв: Сорокошицьке, Косачівське, Морівське, Остерське, Горбачівське та Козелецьке.

Горбачівське лісництво, яке розташоване поруч з трасою Київ-Чернігів, цілком справедливо вважається візитівкою лісових господарств Чернігівщини. Привертає увагу його мальовнича садиба.

Горбачівці предметно займаються вирощуванням декоративно-садивного матеріалу, попит на який останнім часом значно зріс.

Кожного дня гомінкою трасою проїздить немало людей – і багатьох з них приваблює спеціалізований магазин  «Лісовичок», розташований на дбайливо впорядкованому рекреаційному пункті. В цьому магазині охоче розкуповуються варення з чорниць і мед,  вироби з дерева та декоративні саджанці, а напередодні новорічно-різдвяних свят — ялини та сосни.

Навесні 2013 року  в лісництві було закладено дендропарк «Парк Дружби» профспілковими лідерами лісівничої галузі країн СНД, які приїздили до Сіверського краю на міжнародну конференцію.

Характерно, що у Остерського держлісгоспу відсутній нижній склад, адже Козелецький район не має залізничного сполучення. Отож місцеві лісівники зосередилися на переробці лісопродукції: спорудили потужний цех, забезпечили його сучасним устаткуванням, яке постійно оновлюється й удосконалюється.

Ветерани виробництва,  які передають кращі традиції підприємства сьогоднішнім остерським лісівникам, неодмінно звертаються до збагачених трудовими звершеннями 60-80-х  років минулого століття.  На особливому місці у їхніх спогадах  1970-й рік. Саме в той період Остерський лісгосп було занесено до Книги пошани Державного комітету лісового господарства Ради Міністрів СРСР і ЦК профспілки працівників лісової, паперової і деревообробної промисловості — за  досягнення високих показників у соціалістичному змаганні.

У вересні 1973 року Козелецька районна газета «Ленінський шлях» напередодні професійного свята лісівників  у статті «Успіхи змагання» , зокрема, писала: «Остерське лісництво за І-е півріччя нинішнього року вийшло переможцем соціалістичного змагання серед споріднених підприємств Чернігівщини і зайняло ІІ-е місце в республіці. Цей колектив нагороджений грошовою премією. А бригада токарів по дереву лісозаводу, очолювана В.М. Гольбертом, завоювала перше місце у змаганні серед бригад Міністерства лісового господарства УРСР. Вона одержала першу республіканську премію і звання кращої бригади по переробці деревини. Токарі за 8 місяців виробили товарів народного споживання на 33 тисячі карбованців, значно перевершивши план».

У 70-80-і роки на підприємстві працював цех сувенірної продукції. Її виготовляла ланка з 6 жінок-художниць, яку очолювала Альбіна Горіна. Майстриню запросили із знаменитої російської Хохломи.

Остерський держлісгосп завжди славився своїми умільцями. Скільки новаторських звершень на рахунку «Кращого раціоналізатора лісового господарства СРСР» Якова Лавренчука та колишнього головного механіка Віталія Литвиненка  («Заслуженого раціоналізатора УРСР»), який  ще донедавна працював  на підприємстві і віддав йому  майже 50 років!

За передовим досвідом до остерських ентузіастів приїздили лісівники з Житомира і Полтави, білоруського Вітебська і російського Курська, Києва й Харкова.

Чого лише вартий навантажувач ПЛ-1, створений  у 1981 році на базі трактора МТЗ-82! Це в ту пору зробило «революцію» у навантаженні лісоматеріалів. Всього за якихось 30 хвилин лісовоз (КАМАЗ з причепом) навантажувався на лісосіці сортиментом об’ємом 20 кубометрів.

Ці навантажувачі і зараз продовжують служити лісівникам.

Раціоналізаторська «школа» на підприємстві живе й діє. Особливо відчутний її внесок в роботі лісопромислового комплексу.  Сьогоднішні умільці  створили такий  раціоналізаторський пристрій на електрокарі, який дуже швидко завантажує ліс-кругляк у контейнери, — для перевезення автотранспортом до споживачів. Ця продукція  готується  на експорт . Досвід остерських лісівників відзначили і в Держкомлісагентстві України.

Остерському лісгоспу таланило й на керівників. Тридцять років його директором був безмежно відданий лісовій справі Павло Трохимович  Степанченко. Майже стільки ж часу колектив очолював  Іван Прокопович Данилець, заслужений лісівник України, представник великого лісівничого роду.  Головний лісничий Григорій Петрович Падій трудиться на підприємстві вже 35 років.

Юрій Кравчук став директором Остерського держлісгоспу недавно — з 2011-го року.

Своїм трудовим і професійним гартом  він завдячує Житомирщині,  де тривалий період керував Баранівським деревообробним комбінатом. Передовий виробничий досвід Юрій Миколайович  привіз із собою на Чернігівщину.

PICT0579

_MG_0794

PICT0619

IMG_9883

IMG_9185

PICT0888 PICT0884 PICT0882 PICT0877 PICT0873

PICT0680

IMG_0830

IMG_0842

IMG_8505

IMG_8533

 

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства