…І МОГУТНІЙ ЛІС ПОЧИНАЄТЬСЯ З МАЛЕНЬКОЇ НАСІНИНИ

Після завершення робіт з лісовідновлення у лісівників ДП «Прилуцький лісгосп», як правило, розпочинається наступний, не менш важливий етап – висівання лісового насіння.

Цей етап полягає передусім у формуванні якісного садивного матеріалу, який буде використано наступного року, щоб у майбутньому  стати високопродуктивним лісом. Перед висіванням насіння лісових порід ретельно готують грунт, створюючи відповідні умови в лісових розсадниках, теплицях і коробах для якісного проростання і приживлення насіння.

Відомо, що обсяги заготівлі лісового насіння залежать від обсягів лісовідновних робіт та урожаю насіння. Тому в окремі роки вони можуть дещо коливатися. Враховуючи періодичність плодоношення порід, а особливо основних лісоутворюючих, в урожайні роки фактична заготівля насіння значно перевищує планову. Це необхідно для створення запасів лісонасіннєвої сировини на наступні роки, коли урожай виявиться недостатнім для запланованого лісовідновлення.

У ДП «Прилуцьке лісове господарство» створена потужна лісонасіннєва база зі 145 гектарів постійних лісонасіннєвих ділянок, 74,4 гектара генетичних резерватів, 0,8 гектара плюсових насаджень та 20 плюсових дерев.

Нинішнього року у  лісових розсадниках підприємства висіяно понад 2000 кілограмів насіння сосни звичайної, модрини європейської, ялини звичайної, вільхи чорної та дуба черешчатого на площі близько півгектара.

А от запорукою вирощування стандартних сіянців лісівники вважають низку факторів, які впливають на ріст та розвиток сіянців. До цих факторів належать походження насіння та його передпосівний обробіток, механічний склад ґрунту, а також мінеральне та органічне живлення сіянців під час вегетаційного періоду.

 

Аліна Майборода, ДП «Прилуцьке лісове господарство»

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
© 2021 Чернігівське обласне управління лісового та мисливського господарства  Увійти