Обмін досвідом з турецькими колегами

З метою вивчення досвіду турецьких колег стосовно відновлення лісів природним способом  делегація Державного агентства лісових ресурсів України з 23 по 27 вересня   відвідала Туреччину.

До складу делегації входили представники Житомирського, Львівського, Рівненського, Хмельницького та Чернігівського  управлінь лісового та мисливського господарства.

Від Чернігівського  ОУЛМГ в цьому заході брав участь головний спеціаліст відділу лісового господарства  Володимир Перев’язко.

Під час навчального візиту українські лісівники довідалися, що лісистість Туреччини вже складає 28,6 відсотка, а в найближчі роки турецькі колеги планують  довести лісистість країни до  30 відсотків. І це при тому, що рельєф значної території тут гірський.

У Туреччині майже всі ліси країни перебувають в державній формі власності і фінансове забезпечення ведення лісового господарства стовідсотково здійснюється державою.

Під час візиту українська делегація взяла участь  у двох заходах регіонального та міжнародного масштабу,  організованих головним управлінням лісового господарства міністерства сільського та лісового господарства Туреччини в регіоні Сакар’я.

Регіональний захід (семінар) відбувся в місті Ізміт.  Учасники семінару   теоретично і на практиці знайомилися з методами природного відновлення лісів, на яке в Туреччині припадає близько 70 відсотків,  з досвідом переформуванням букових  та дубових лісів двадцяти-тридцятирічного віку,  утворених з кореневої порослі на місцях суцільних вирубок. Частка таких насаджень у цьому регіоні сягає до 25 відсотків.

Делегація України брала участь і в практичному відводі дубового насадження під проріджування на окремо виділеній ділянці. На заключному етапі семінару кожний його учасник мав змогу поділитися враженнями від побаченого і почутого.

Міжнародний фестиваль «Омолодження лісів» (під омолодженням лісу в Туреччині, як правило, лісівники передбачають вирубування стиглого лісу вибірковим методом та його природне відновлення насіннєвим шляхом).  Фестиваль відбувся у районі міста Ак’язи  за участі заступника генерального директора лісів Туреччини, представників місцевої влади, наукових співробітників, лісівників регіону та делегацій з Грузії, Узбекистану, Боснії, Кіпру. Водночас продемонстровано найефективніші методи  омолодження лісу.

На заключному етапі фестивалю  обговорено стратегії ведення лісового господарства.

Представники України взяли активну участь в обговоренні і висловили  своє бачення стосовно цих важливих проблем.

 

За інформацією Чернігівського ОУЛМГ

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
© 2021 Чернігівське обласне управління лісового та мисливського господарства  Увійти