Полезахисні лісосмуги – пережиток чи нагальна потреба?

Чи звертали ви увагу, виїжджаючи за місто, на невеликі смуги дерев, насаджені між полями? Це – лісосмуги, які були закладені ще в повоєнні роки. Їхня роль значна, адже вони покращують мікроклімат ґрунту, підвищують родючість, затримують сніг та зберігають вологу, а також відіграють велику екологічну роль.

Цікаво, що лісосмуги створювались не аби де між полями. Навпаки, поля планувались відповідно до оптимального розміщення смуг.

На жаль, сьогодні розуміння їх значущості втрачається. Незаконні рубки та пожежі призводять до знищення таких насаджень, а це, у свою чергу, негативно позначається на родючості та провокує пилові бурі, які, на жаль, останнім часом перестають бути рідкістю у нашому регіоні.

Чому так трапилося?

Згідно Земельного кодексу України полезахисні лісові смуги виключені зі складу земель лісового фонду, та належать до земель запасу, тобто офіційного користувача, який би доглядав за ними та охороняв, нема. Вихід можна запропонувати наступний: передати їх аграріям чи орендаторам прилеглих земель, які в першу чергу зацікавлені впливом лісосмуг на родючість та якість ґрунтів. Та на даний момент діє лише система штрафів, дієвість якої бачимо на власні очі….

Тож сьогодні, у Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою, ніжинські лісівники ще раз наголошують на необхідності збереження зеленого потенціалу планети. Полезахисні лісосмуги – хоч і невеликий, але надзвичайно важливий його компонент, тож станьмо на його захист вже сьогодні!

 

Юлія Стрілець, ДП «Ніжинське лісове господарство»

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Ноябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
© 2020 Чернігівське обласне управління лісового та мисливського господарства  Войти