Символічна «двадцятка» головного лісничого Ніжинського лісгоспу

Лісова галузь України сьогодні активно реформується. Зміни торкнулися й Ніжинського лісгоспу: директора – Юрія Болоховця – переведено до Держлісагенства, тож підприємство тимчасово очолив головний лісничий Володимир Костирко. Символічно, що саме в 2020 році виповнюється 20 років, відколи він прийшов у галузь.  

 

Володимире Володимировичу, з чого почалась Ваша любов до лісу? Чому Ви обрали саме цю спеціальність?

Скільки себе пам’ятаю, я завжди любив ліс. Можливо, через батькове хобі, адже з ним ми годинами могли блукати звивистими лісовими стежками, спостерігати за тваринами, слухати шепіт верховіть. Тому, коли постав перед вибором спеціальності, вагань вже не було. Хотів одного – зберегти ліс як екосистему, в якій органічно могли б співіснувати і флора, і фауна, і людина.

 

20 років роботи в галузі – це мало чи багато, щоб стати справжнім лісівником?

 

Для того, щоб зрозуміти специфіку роботи, цього достатньо. Та недарма кажуть «Вік живи, вік учись». Так само і в нас – постійно з’являються нові нюанси, кліматичні, економічні, соціальні проблеми також впливають на ситуацію в галузі, тому шлях до самовдосконалення та підвищення кваліфікації у нашій роботі безперервний.

 

 

Сьогодні наша держава переживає час реформ. З огляду на Ваш досвід, що б ви змінили в галузі, на Вашому підприємстві?

 

Справді, зміни в галузі вже почалися, і це піде нам на користь. Та все ж хотів би звернути увагу та бюрократію, яка, на жаль, все ще має місце у нашій роботі. Поясню, чому. Процедура отримання дозвільних документів на проведення оздоровчих заходів у лісі надзвичайно складна і затяжна. Дерево, пошкоджене шкідником, пожежею чи стихією, потрібно прибрати, щоб воно не втратило свою якість. А доки лісове господарство отримає всі необхідні дозволи, час втрачається, і якщо при ранньому реагуванні можна ще отримати ділову деревину, то пізніше – тільки дрова.

 

Чи маєте план дій та в чому вбачаєте майбутнє підприємства?

 

Головне, в чому бачу своє завдання сьогодні – зберегти робочі місця, гідну заробітну плату, нарощувати обсяги переробки. Окрім того, ми вже розпочали роботу з місцевими геокадастрами по визначенню територій із самосійними лісами, щоб у майбутньому перевести їх у лісові землі, передати лісокористувачам і таким чином зберегти. Адже відомо, що самосійні ліси набагато стійкіші і витриваліші, ніж створені штучно. Та все ж першочерговими завданнями були і лишаються охорона, відтворення, збереження лісів, і саме на це наше підприємство звертає найбільшу увагу.

 

У засобах масової інформації доволі часто з’являється інформація про роботу Вашого підприємства з громадськістю. Навіщо це потрібно лісівникам?

 

Справді, ми тісно співпрацюємо з різними верствами населення. Проводимо лісові уроки з вихованцями дитячих садків та школярами, студентів та активістів запрошуємо на акції озеленення та облагородження територій, з представниками місцевих рад та ЗМІ проводимо виїзні прес-тури, де показуємо, як насінина у майбутньому може перетворитися на якісний паркет чи екологічно-чисту деревину. Цілеспрямована робота у цьому напрямку вже дала позитивні результати, та все ж трапляються «псевдоактивісти», котрі, не розбираючись у ситуації, поливають брудом лісове господарство. Ми – відкриті, завжди раді здоровій критиці, завжди готові пояснити і показати процес вирощування і переробки лісу, відповісти на всі запитання. Окрім того, сьогодні є спеціально розроблені програми, за допомогою яких можна перевірити законність рубок, відслідкувати походження будь-якої биркованої деревини.

 

Біографічна довідка

Володимир Володимирович Костирко народився 22 квітня 1982 року у м. Городня Чернігівської області. Закінчивши школу, вступив до професійно-технічного училища на спеціальність «Єгер, лісник, вальник лісу». Після отримання диплому у 2000 році одразу влаштувався на роботу лісником, але, щоб підвищити кваліфікацію, навчатися продовжив заочно у Чугуєво-Бабчанському лісовому технікумі  за спеціальністю «Лісове господарство».  Здібного юнака помітили, тож посади змінювалися швидко: працював мисливствознавцем, пізніше – помічником лісничого, інженером з охорони та захисту лісу, провідним інженером  лісового господарства ДП «Городнянський лісгосп». Паралельно здобував вищу освіту у Харківському національному аграрному університеті ім. В.В.Докучаєва, тож у 2013 році отримав освітньо-кваліфікаційний рівень «інженер лісового господарства».

У 2012 році Володимира Володимировича перевели на посаду головного лісничого ДП «Ніжинський лісгосп», де він і працює до сьогодні.

 

Спілкувалася Юлія Дуднік

 

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Календар
Октябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Погода у Чернігові
© 2020 Чернігівське обласне управління лісового та мисливського господарства  Войти