Якісний і своєчасний догляд за лісовими культурами

Задля цієї мети важливим лісогосподарським заходом є догляд за лісовими культурами, тобто той  комплекс агротехнічних та лісівничих заходів, який спрямований на поліпшення умов приживлюваності та росту культивованих порід.

У лісівників ДП «Холминське лісове господарство» якраз і настала ця гаряча пора – проведення доглядів за лісовими культурами, розсадниками, декоративними шкілками та шкілками новорічних ялин.

А основна мета таких доглядів – створення сприятливих умов для росту лісових культур, скорочення строків їх зімкнення та переведення в покриту лісом площу, а також усунення негативного впливу на них трав’яної рослинності, порослі малоцінних порід.  Ось тому протягом декількох років за саджанцями і проводиться різні види доглядів: зокрема,  ручний, механізований, лісівничий.

Ручний догляд найбільш затратний, бо передбачає якісне розпушування грунту, прополювання бур’янів та обкошування.

А от механізований, як правило,  проводиться в перші роки вирощування лісових культур тракторами в агрегаті з культиватором КЛБ-1,7 або КЛД – 1,8.

Лісівничі догляди в ДП «Холминське лісове господарство» проводимо із застосуванням мотокущорізів. У процесі роботи зрізається трав’яниста та деревна рослинність, деревна рослинність другорядних порід у міжряддях.

Станом на початок серпня в своєму лісовому господарстві» ми вже провели догляд за лісовими культурами на двохстах гектарах, з них: 82,3 гектара кущорізом, 58,3 гектара – культиватором та 59,4 гектара ручним способом. Бо переконані – тільки якісний і своєчасний догляд за лісовими культурами примножуватиме зелене багатство нашого краю.

 

Олександр Проява,

 головний лісничий ДП «Холминське лісове господарство»

 

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Календар
Октябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Погода у Чернігові
© 2020 Чернігівське обласне управління лісового та мисливського господарства  Войти