Заповідним територіям –  надійний захист лісівників і громадськості

ДП «Чернігівське лісове господарство» інформує про межі заповідних територій

Чернігівщина надзвичайно багата на цінні природні та екологічні пам’ятки і території. Тож наше завдання – зберегти всі об’єкти природно-заповідного фонду, щоб передати їх у спадок майбутнім поколінням.

Лісова охорона здійснює державний контроль за використанням, відтворенням, охороною і захистом природних екосистем. Серед важливих завдань лісівників: забезпечення режиму охорони об’єктів та територій природно-заповідного фонду у відповідності до охоронних зобов’язань та положень про них, а також протидія незаконній заготівлі і вивезенню деревини місцевим населенням, вжиття всіх необхідних заходів з метою запобігання утворенню на таких територіях звалищ твердих побутових відходів тощо.

З цією метою працівники державної лісової охорони ДП «Чернігівський лісгосп» встановили інформаційні щити, інформаційно-охоронні та межові знаки на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду місцевого значення. Такі заходи вже здійснені лісівниками Красилівського, Березнянського, Мекшунівського, Пакульського та Любецького лісництв.

Всі встановлені знаки попереджують про адміністративну відповідальність за порушення природоохоронного законодавства, а також інформують населення, власників та земле- і водокористувачів про межі та обмеження господарської, інших видів діяльності на цих територіях.

Сподіваємося на сумлінність громадян щодо збереження встановлених інформаційно-охоронних знаків природно-заповідного фонду і попереджаємо, що знищення чи пошкодження їх веде до адміністративної відповідальності.

Для довідки:

На сьогодні площа природно-заповідного фонду, яка перебуває в межах господарської діяльності державного підприємства «Чернігівське лісове господарство» становить 13 987,39 гектара.

До складу природно-заповідного фонду лісгоспу входять:

загальнозоологічний заказник державного значення «Каморетський», створений у 1974 році в Менському районі. На його території охороняються поселення бобрів та багатьох інших цінних видів звірів і птахів;

регіональний ландшафтний парк “Міжрічинський”. На цій велетенській природоохоронній території, площа якої перевищує сто тисяч гектарів, поєднані найрізноманітніші краєвиди – від тайгових мохових боліт і борів-чорничників до квітучих лук та заплавних дібров. Цей край – надійний прихисток для рисі, лося, сірого журавля. Тут можна натрапити на квітучі зарості вересу, поліських орхідей, хижих росичок;

17 регіональних ландшафтних заказників місцевого значення, які створені для охорони високопродуктивних, середньовікових та пристигаючих насаджень сосни, берези, вільхи, лікарських рослин, курганного могильника та городища;

7 гідрологічних регіонально-ландшафтних заказників, в яких охороняються болотні масиви;

6 ботанічних пам’яток природи. Тут охороняються ділянка соснового лісу, місце поселення древньої людини бронзового віку, а також дуби віком 150-400 років;

2 зоологічні пам’ятки природи для охорони листяних лісів у заплаві  Дніпра з поселеннями видри, горностая і бобрів;

  • 16 заповідних урочищ для охорони цінних насаджень.

 

За інформацією ДП «Чернігівське лісове господарство»

 

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
© 2021 Чернігівське обласне управління лісового та мисливського господарства  Увійти