Зима – час збору врожаю у лісовому господарстві

Шлях дорослої сосни розпочинається із маленької насінини. Щоб виростити могутній ліс – важливо мати якісний посадковий матеріал.

 

В Державному підприємстві «Чернігівське лісове господарство» проводять заготівлю шишок сосни звичайної із високобонітетних насаджень та постійної лісонасінневої бази.

 

Сосна звичайна – головна лісоутворююча порода в лісгоспі. А лісовідновлення – один із найважливіших напрямків роботи на підприємстві. Щоб насіння було вдосталь збирають достатньо шишок. Їх  заготівлею займається лісова охорона в усіх семи лісництвах підприємства.

 

Для забезпечення власних потреб у насінні та відповідно у посадматеріалі лісівники щороку планують скільки чого потрібно. В середньому річний об’єм в ДП «Чернігівський лісгосп» – 12 тонн шишок сосни звичайної.

 

Збір шишок розпочинається пізньої осені, активна фаза у грудні-січні. Допомагають лісівникам у цій важливій справі – учні шкільного лісництва та всі бажаючі еко-активісти. Та це лише початок процесу. Згодом зібраний матеріал везуть на шишкосушарку, – спеціальний пристрій для сушіння шишок і відбору з них насінинок.

 

На базі Пакульського лісництва ДП «Чернігівський лісгосп» функціонує шишкосушарка. На сьогодні вже перероблено більше 3 тонн шишок сосни звичайної та отримано близько 32 кг насіння. Це лише шишки Пакульського та Славутицького ліснитцв.

 

Навесні частина насіння буде висіяна в теплиці та розсадники. Решта – буде законсервована про запас на випадок неврожайних років.

 

Для заготівлі лісового насіння в лісгоспі створено  постійну насінневу базу, до якої входить – 1220,9 га генетичних резервів – 1028 га, постійних лісонасінневих ділянок – 151,2 га, плюсових насаджень – 4,9 га, плюсових дерев – 14 шт., з яких сосни 12 шт, дуба – 2 шт.

 

Процес вирощення лісу – довготривалий і складний процес, який потребує кропіткої та професійної праці людських рук. Ми бачимо лише верхівку айсберга – красивий ліс, а його шлях починається із маленької насінини, дбайливо заготовленої лісівниками…

 

За інформацією ДП «Чернігівське лісове господарство»

 

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Календар
Октябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Погода у Чернігові
© 2020 Чернігівське обласне управління лісового та мисливського господарства  Войти